Ventspils nafta termināls
 
 

VNT otro gadu apbalvots par velokultūras veicināšanu

Atpakaļ

VNT otro gadu apbalvots par velokultūras veicināšanu

2016. gada 23. septembrī / Ziņas

““Ventspils nafta” termināls” (VNT) 22. septembrī otro gadu pēc kārtas saņēma apbalvojumu konkursā “Draudzīgs velosipēdistiem” no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Eiropas Komisijas. Balvu ar nosaukumu "Velosatiksmi un velokultūru veicinoša organizācija" VNT ir izpelnījies par pasākumu kopumu, kas veicinājis darbinieku drošu un ērtu pārvietošanos ar velosipēdu gan uzņēmuma teritorijā, gan ārpus tās.

Pagājušogad balva tika saņemta par speciālo industriālo velosipēdu iegādi, lai pārvietotos pa uzņēmuma 100 hektāru lielo teritoriju. Savukārt, šogad projekts attīstīts tālāk veicinot velosipēdu izmantošanu kā darbā, tā ārpus tā. Piemēram, septembrī “Bike to Work” kampaņas ietvaros darbiniekiem dāvina kilometru skaitītājus, ja tie uz darbu ierodas ar velosipēdu kampaņas dienā. Nākamgad drošākiem braucienam arī ziemā ir ieplānoti trīsriteņi, kā arī tiks iegādāti jauni velosipēdi un uzstādīti papildu statīvi un nojumes.

Konkurss "Draudzīgs velosipēdistam" norisinājās otro gadu. Tā mērķis ir izcelt labās prakses piemērus velosipēdistiem draudzīgas infrastruktūras veidošanā, kā arī velotūrismu veicināšanā un dalīties ar labo pieredzi riteņbraukšanas pasākumu organizēšanā. Šajā konkursā bija aicinātas piedalīties pašvaldības, iestādes un nevalstiskās organizācijas.

Konkursu “Draudzīgs velosipēdistam” rīko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pēc Eiropas Komisijas iniciatīvas “Pārvietojies gudri” sadarbībā ar Latvijas Riteņbraucēju apvienību, Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrību, CSDD, Satiksmes ministriju un Zaļo tehnoloģiju klasteri.