Ventspils nafta termināls
 
 

VNT ieguldījums Ventspils brīvostā joprojām ir visaugstākais ostas operatoru vidū

Atpakaļ

VNT ieguldījums Ventspils brīvostā joprojām ir visaugstākais ostas operatoru vidū

2017. gada 13. februārī / Ziņas

SIA ““Ventspils nafta” termināls” (VNT) atsaucas uz  Ventspils pilsētas domes vides uzraudzības nodaļas informāciju, kura ir publicēta š. g. 7. februārī pašvaldības oficiālajā mājaslapā www.ventspils.lv un š. g. 8. februārī portālā www.ventasbalss.lv, par pārkrautajiem apjomiem janvārī. Publicētā informācija nav reprezentatīva, jo šī gada viena mēneša salīdzināšana ar tādu pašu mēnesi pērn sniedz tikai nelielu ieskatu esošajā situācijā un neatspoguļo naftas tirgus ilgtermiņa tendenci Baltijas valstīs.

Lai veiktu objektīvāku tendences analīzi, ir lietderīgi salīdzināt secīgus mēnešus vai garāku periodu. 2017. g. janvārī VNT ir pārkrāvis 681 t.t., vairāk kā divreiz pārsniedzot savu rādītāju 2016. gada decembrī un pārkraujot par 25 procentiem vairāk lejamkravu nekā visi Ventspils brīvostas operatori pagājušajā decembrī kopā.

VNT atkārto, ka termināļa darbspējas novērtējums, ņemot vērā tikai faktiskos pārkraušanas apjomus, ir ne tikai nepareizs, bet arī maldinošs. Pārkraušanas apjoms ir tikai viens no daudziem kritērijiem termināļa darbības vērtēšanā. Uzglabāšanas pakalpojumu kvalitāte, tirgus apstākļi, darbinieku kompetence, rentabla kravu transportēšana uz termināli, ostas darbības rezultāti, tiesiskais regulējums, kā arī uzņēmējdarbībai draudzīga vide – tie ir faktori, kas būtiski ietekmē termināļa efektīvu darbību. Tāpēc Ventspils brīvostas pārvaldes apgalvojums, ka VNT izmanto tikai 25 procentus no termināļa kapacitātes, ir faktiski nepareizs. VNT turpina saglabāt lielākā naftas produktu pārkraušanas un uzglabāšanas termināļa pozīcijas Baltijā, un nodrošina lielāko lejamkravu pārkraušanas apjomu pienesumu Ventspils brīvostā.

VNT gadu gaitā ir spējis uzrādīt stabilus uzņēmuma darbības rādītājus kravu apgrozījuma ziņā, kā arī pārkraušanas darbību augstu drošības un kvalitātes līmeni, kā arī finansiālos rādītājus, ieskaitot nodokļu maksājumus. VNT ir pierādījis savu reputāciju kā labs darba devējs, un klienti atzinīgi novērtē termināļa darbības kvalitāti. Turklāt, VNT nepārtraukti meklē attīstības iespējas. Ieguldot 5 miljonus EUR pastāvīgas tvaiku savākšanas iekārtas uzstādīšanā, terminālis ne tikai apliecina savu gatavību veicināt vides aizsardzības standartus, bet arī darbojas, lai nodrošinātu stabilu pārkraušanu Ventspils ostā, kas savukārt veicinās Ventspils ostas turpmāko darbību un Latvijas tranzīta nozares attīstību kopumā.