Ventspils nafta termināls
 
 

VNT 2015. gadā ieguldījis vairāk nekā 265 000 euro sabiedrības izaugsmei

Atpakaļ

VNT 2015. gadā ieguldījis vairāk nekā 265 000 euro sabiedrības izaugsmei

2015. gada 23. decembrī / Ziņas

SIA “”Ventspils nafta” termināls” (VNT) kā ekonomiski nozīmīgam un lielam darba devējam Kurzemē, ir būtiska visa reģiona sabiedrības izaugsme un attīstība. Šī gada laikā VNT ir sniedzis atbalstu izglītības, sporta, veselības aprūpes, pensionāru un bērnu attīstībai vairāk nekā 265 000 euro apmērā.

Viena no uzņēmuma prioritātēm ir izglītības līmeņa veicināšana. VNT šogad ir nodrošinājis 18 prakses vietas studentiem no dažādām Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas un Vācijas augstskolām.  Tāpat ir sniegta arī  palīdzība Rīgas Tehniskās universitātes inženierzinātņu vidusskolas izveidē.

“Ieguldījums jaunas Latvijas inžnierzinātņu platformas izveidē ir nozīmīgs gan VNT, gan Latvijai kopumā, jo tā nodrošinās nākotnē mūs visus ar nepieciešamajiem inženierzinātņu profesionāļiem,” uzsver VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs.

Savukārt Ventspils Augstskolas Informācijas tehnoloģiju fakultāte šogad ar VNT atbalstu nosvinēja savu desmito pastāvēšanas gadskārtu. Vienlaikus arī uzņēmums iesaistījies skolēnu apmācībā, piemēram, Saldus profesionālās vidusskolas skolēni VNT apmeklēja ugunsdrošības un ugunsdzēsības praktisko lekciju.

Sporta kustības attīstībā uzņēmums investējis aptuveni 135 000 euro, atbalstot gan Latvijas Vieglatlētikas savienību Ventspils atlētu sagatavošanai Olimpiskajām spēlēm, gan arī Ventspils jauniešu iniciatīvu “3 bumbu spēles” un dažādus vietējos sporta klubus (bērnu hokeja klubs, BK Ventspils, FK Ventspils, VK Ventspils, Virves vilkšanas klubs „Velkonis”).

“Augstu mērķu sasniegšanai ir nepieciešami produktīvi treniņu apstākļi visu cauru gadu, tai skaitā treniņnometnes ārzemēs Latvijas klimata apstākļu dēļ. Ar VNT atbalstu šie apstākļi man tika nodrošināti. Tas ir palīdzējis pietuvoties katra sportista lielajam sapnim – Olimpiskajām spēlēm, kurām esmu kvalificējies,” uzsver soļotājs Arnis Rumbenieks.

VNT sekmējis arī sabiedrības veselības aizsardzības līmeņa paaugstināšanu. Proti, šogad Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai iegādāta lāzeriekārta vēnu operācijām, eletrokardiogrāfs ar ratiņiem, kā arī jaundzimušo monitors.

Īpašu uzmanību VNT veltījis sabiedrības mazaizsargātajām grupām – pensionāriem un bērniem – atbalstīti vairāki kultūras pasākumi, sagādātās dāvanas svētkos, kā arī transporta nodrošināšana ekskursijām un sporta sacensību apmeklejumam.

“Esam pārliecināti, ka mūsu sniegtais atbalsts bērniem, skolu audzēkņiem un veselības aprūpes iestādēm un pensionāriem ir radījis pozitīvas pārmaiņas un veicinājis Kurzemes izaugsmi. Lai panākumi visās dzīves sfērās mūs turpina pārsteigt arī 2016. gadā. Tāpat visiem vēlu veselību un dzīvesprieku,” uzsver VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs.