Ventspils nafta termināls
 
 

Pēc VNT notikušās noplūdes savākti 28 kg naftas produkta

Atpakaļ

Pēc VNT notikušās noplūdes savākti 28 kg naftas produkta

2015. gada 30. oktobrī / Ziņas

Pēc jēlnaftas un ūdens sajaukuma noplūdes SIA ““Ventspils nafta'' termināls” (VNT) šā gada 20. oktobrī kopējais savāktais naftas produkta apjoms no ostas akvatorija ir 28 kg. VNT vadība izsaka pateicību uzņēmuma darbiniekiem, Ventspils brīvostai un atbildīgajām valsts institūcijām par operatīvu un profesionālu palīdzību krīzes situācijā.

“Izsakot sākotnējās prognozes par noplūdušo jēlnaftas un ūdens sajaukumu pieci simti litru apmērā, bijām ļoti piesardzīgi. Tomēr šobrīd, kad ir pabeigti naftas produkta savākšanas darbi, oficiāli apstiprinātais apjoms, kas tika savākts no ūdens virsmas, ir 28 kg. Tomēr arī šie 28 kg ir 28 kg par daudz,” norāda VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs.

VNT vadītājs Larss Panclafs izsaka pateicību Ventspils brīvostai un atbildīgajiem dienestiem par operatīvo palīdzību un efektīvu sadarbību, kā rezultātā kopīgiem spēkiem izdevās būtiski mazināt noplūdes iespējamo seku ietekmi uz apkārtējo vidi. 

Jau iepriekš ziņots, ka otrdien, 20. oktobrī, plkst.14:00 VNT no darbībā neesoša cauruļvada notika ar naftas produktu piesārņota ūdens noplūde, kā rezultātā naftas produkts sasniedz ostas ūdeņos. Noplūdi no cauruļvada nekavējoties apturēja un piesārņoto ūdens teritoriju ierobežoja un attīrīja.