Ventspils nafta termināls
 
 

55 gadi Latvijā – ““Ventspils nafta” termināls”

Atpakaļ

55 gadi Latvijā – ““Ventspils nafta” termināls”

2016. gada 4. oktobrī / Ziņas

““Ventspils nafta” termināls” (VNT) svin savu 55. pastāvēšanas gadu kopš tā atklāšanas 1961. gadā. Visā termināļa pastāvēšanas vēsturē tajā ir pārkrautas vairāk kā 930 miljonu tonnu naftas un naftas produktu. Kopš pirmsākumiem VNT ir veicis veiksmīgas attīstības ceļu un izaudzis līdz lielākajam naftas produktu uzglabāšanas un pārkraušanas terminālim Baltijas valstīs.

“Pateicoties VNT komandas profesionālajam darbam un spējai nodrošināt pakalpojumus pēc augstākajiem starptautiskajiem drošības un kvalitātes standartiem esam bijuši spējīgi pastāvēt un attīstīties aizvadīto 55 gadu laikā. Mūsu darba kvalitāti un ilgtspējīgumu novērtē ne tikai klienti, bet arī Latvijas biznesa vide, ko apliecina šogad atkārtoti saņemtais Platīna novērtējums Ilgtspējas indeksa novērtējumā. Ilgtspējas principus piekopjam ne tikai savā ikdienas darbā, bet arī veicinām Ventspils pilsētas un Kurzemes reģiona izaugsmi – aizvadītajos gados ieguldīti vairāk kā 18 miljoni eiro gan Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas atbalstam, gan dažādiem pilsētas kultūras un sporta notikumiem, gan bērnu namam “Selga” un Ventspils glābējsilītei, kā arī VNT bijušo darbinieku atbalstā. Ticam, ka mūsu panākumu atslēga ir gan uzņēmuma, gan Ventspils un visa Kurzemes reģiona attīstība, jo jebkura uzņēmuma biznesa veiksme ir cieši saistīta ar reģiona un tajā dzīvojošo cilvēku labklājību,” stāsta Lars Panclafs, VNT ģenerāldirektors, kurš savā amatā ir kopš 2009. gada.

Milda Antrope, “Ventspils nafta” galvenā inženiera vietniece kopš 1961. gada, kura ir strādājusi un pieredzējusi termināļa celtniecību kopš tā pirmsākumiem un šobrīd vada VNT pensionāru biedrību “Ventspils naftas bāzes pamatlicēji”, uzsver: “VNT pamatā ir tajā strādājošie cilvēki, kuri gadu desmitiem ir nodrošinājuši uzņēmuma darbspēju. VNT darbinieku nesavtīgs ieguldījums un mīlestība pret darbu ir nodrošinājuši to, ka terminālis ir nepārtraukti strādājis un pakāpeniski ieviesis savā darbībā arvien jaunus tehnoloģiskus risinājumus.”

VNT, kura 51% daļa mūsdienās pieder holdinga uzņēmumam “Ventspils nafta” un 49% pasaules tirgū ietekmīgs naftas produktu terminālu tīklam VTTI, aizvadīto 55 gadu laikā VNT ir audzis līdz 1 195 000 m3 lielai platībai ar 105 uzglabāšanas rezervuāriem, 122 sūkņiem, ar darbību uz 2 muliņiem un 3 dzelzceļa cisternu izkraušanas stacijās. Kopumā VNT tiek nodarbināti 260 darbinieki.

VNT vēstures pieturpunkti

 • 1958. gads – uzsāk naftas bāzes celtniecību Ventspilī.
 • 1961. gads – 30. septembrī, pamatojoties uz Valsts pieņemšanas komisijas aktu, ekspluatācijā Ventspils naftas pārsūknēšanas bāze sāk darbu.
 • 1968. gads – sāk darboties naftas cauruļvads Polocka-Ventspils, ievērojami palielinot naftas produkcijas pārkraušanas apjomus.
 • 1972. gadā tiek pārkrautas pirmās 100 miljonu tonnas naftas produktu
 • 1988. gads – 500 miljonā tonna
 • 1991. gads – reģistrē uzņēmumu “Ventspils nafta”
 • 1999. gads – 28. decembrī ekspluatācijā tiek nodoti divi jauni – Latvijā lielākie un vienīgie 50 000 kubikmetru ietilpības rezervuāri naftas uzglabāšanai un divi jauni 20 000 kubikmetru ietilpības rezervuāri naftas produktu uzglabāšanai.
 • 2000. gads – uzņēmums pirmoreiz saņem starptautiskā kvalitātes vadības standarta ISO-9001 un starptautiskā vides vadības standarta ISO-14001 sertifikātus.
 • 2003. gads – tiek sadalīts uzņēmums “Ventspils nafta” un izveidots ““Ventspils nafta” termināls”
 • 2006. gads – lai veicinātu uzņēmuma produktivitāti, „Vitol Group”, kas ir a/s „Ventspils nafta” jaunais akciju īpašnieks, un „VTTI” , kas ir pasaules tirgū ietekmīgs naftas produktu terminālu tīkla īpašnieks un pārvaldnieks, pārstāvji iesaistās uzņēmuma tiešajā pārvaldē.
 • 2012. gads – tiek izbūvētas jaunas, modernas sūkņu stacijas un nomainīts novecojušais piestāņu aprīkojums.
 • 2013. gads – VNT iegūst LDDK balvu kā “Labākais darba dēvējs Kurzemē”.
 • 2014. gads – CV-Online aptaujas rezultātā VNT ir atzīts par labāko darba dēvēju Kurzemē un saņem zeltu un „Ilgtspējas čempiona” titulu Ilgtspējas indeksā.
 • 2015. gads – VNT veiksmīgi pārsertificējas atbilstoši starptautisko standartu ISO 9001, ISO 14001 un OHSAS 18001 prasībām, ierindojas Ilgtspējas indeksa platīna kategorijā un saņem Valsts darba inspekcijas balvu „Zelta ķivere” darba drošības jomā.
 • 2016. gads – VNT atkārtoti ierindojas Ilgtspējas indeksa platīna kategorijā, nostiprinot savas pozīcijas kā viens no ilgtspējīgākajiem uzņēmumiem Latvijā.