Ventspils nafta termināls
 
 

VNT saglabā līdera pozīcijas ieguldījumu ziņā Ventspilī 2017. gadā

Atpakaļ

VNT saglabā līdera pozīcijas ieguldījumu ziņā Ventspilī 2017. gadā

2018. gada 26. janvārī / Ziņas

Pagājušais gads Baltijas valstīs ir saistīts ar ievērojamu kravu apjomu samazināšanos, tomēr SIA ““Ventspils nafta” termināls” (VNT) ir izdevies saglabāt līdera pozīcijas Ventspils ostā, pārkraujot 6,9 miljonus tonnu. Šīs apjoms ir līdzvērtīgs  65%  visu pārkrauto šķidru kravu apjomam Ventspilī jeb 41% visu pārkrauto šķidru kravu apjomam Latvijā. Pēdējo 12 mēnešu laikā VNT ir realizējis un turpina realizēt vairākus attīstības projektus ar kopējo investīciju apjomu vairāk kā 14 miljonu EUR apmērā. Būdams viens no lielākajiem darba devējiem Kurzemē un nozīmīgs reģiona uzņēmums, VNT 2017. gadā ir sniedzis atbalstu vairākām organizācijām un atbalstījis virkni sabiedrības attīstības projektu Ventspilī.

“Mūsu aizvadīta gada rezultāti bija zemāki par sākotnējām iecerēm. Kopējos pārkrautos apjomus ietekmēja kravu plūsmas samazinājums no Krievijas puses, kas ir saistīts ar uzliktajiem ierobežojumiem uz kravu pārvadāšanu pa dzelzceļu no Krievijas uz Latvijas ostām, ietekmējot visus valsts termināļus. Visa gada garumā mēs esam strādājuši pie risinājumiem, kuri ļauj mums veikt savu darbību vēl efektīvāk un paplašināt piedāvāto pakalpojumu klāstu. Neskatoties uz tirgus izaicinājumiem, mēs arī esam spējuši sniegt ievērojamu sociālu atbalstu sabiedrībai, kas ir svarīgi, veidojot ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu uzņēmumu,” norāda VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs.

Pērn VNT ir pabeidzis cauruļvadu modernizēšanas projektu, kurā tika izmantotas inovatīvas un videi draudzīgas tehnoloģijas. Arī 2018. gadā lielākā uzmanība tiek pievērsta tvaiku savākšanas iekārtas veiksmīgai uzstādīšanai un izmantošanai, kas sniegs savu ieguldījumu vides standartu paaugstināšanai Ventspilī. Pēc visu nepieciešamo atļauju saņemšanas pagājušajā gadā ir sākta iekārtas uzstādīšana, lai pabeigtu darbus līdz 2018. gada maijam. Tehniskie projekti, kuros kopumā tiek ieguldīti vairāk kā 14 miljoni eiro, ļaus VNT izveidot jaunu pamatu biznesa attīstībai esošajos tirgus apstākļos un saglabāt vadošās pozīcijas tranzīta termināļu vidū Baltijas reģionā.

2017. gadā VNT veiksmīgi sadarbojies ar Ventspils Augstskolu, Rīgas Tehnisko universitāti, Biznesa augstskolu “Turība” un Latvijas Universitāti, vadot lekcijas, organizējot ekskursijas, atbalstot pasākumus un piedaloties karjeras dienās. VNT ir devis 18 prakses vietas studentiem no Latvijas un ārzemēm. Tāpat ir sniegts atbalsts vairākām organizācijām. Palīdzību augstākiem sasniegumiem saņēmuši hokeja klubs “Venta 2002”, volejbola klubs “Ventspils”, futbola jauniešu akadēmija “Ventspils Olimpiskā cerība” un Ventspils pilsētas vieglatlēti. Uzņēmums organizēja civilās aizsardzības un ugunsdrošības mācības vietējām skolām, kā arī rīkojis atvērto durvju dienas un drošības dienas. Ar bērnu namu “Selga” VNT sadarbojas kopš bērnu nama dibināšanas, atbalstot audzēkņu dalību nometnēs, teātra apmeklējumus un starptautiskos ceļojumus, turklāt atbalstā aktīvi iesaistās arī VNT darbinieki, bērnu namam ziedojot dažādas nepieciešamas lietas. Īpašu uzmanību VNT velta saviem pensionāriem, vairākus gadus atbalstot kultūras pasākumus, gādājot dāvanas svētkos, kā arī nodrošinot transportu ekskursijām. Vairākām Ventspils skolām un citām organizācijām tika piešķirts bezmaksas autobuss ekskursijām, un finansējums sniegts Ventspils pilsētas svētkiem.

Uzņēmuma darbību novērtējušas arī dažādas valsts un nevalstiskās organizācijas Latvijā un ārzemēs. Ilgtspējas indeksā VNT 2017. gadā trešo reizi ir iekļuvis Platīna kategorijā un saņēmis apbalvojumu “Labākais darba devējs Kurzemē” no personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia”. Latvijas Darba devēju konfederācija piešķīrusi Senioriem draudzīga uzņēmuma statusu un ierindoja uzņēmumu “TOP 10 prakses devēju" vidū. Kā “Ģimenēm draudzīgu komersantu” VNT novērtējusi Labklājības ministrija, savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Eiropas Komisija piešķīrusi balvu ar nosaukumu "Par videi draudzīgu pārvietošanās veidu veicināšanu". Turklāt VNT ieguva pirmo vietu starptautiskajā konkursā Tank Storage Awards kategorijā “Izcilība drošībā šķidro kravu uzglabāšanas jomā” un otro vietu nominācijā “Iekšējā komunikācija”  Baltijas komunikācijas gada balvu pasniegšanas ceremonijā.

Papildu informācija:

Janīna Biteniece, komunikācijas projektu vadītāja

SIA ““Ventspils nafta” termināls”

Tālrunis: +371 25482399

E-pasts: jan@vnt.vtti.com